Tuote | Määrä | Hinta |
---|
SmallRig 5092 Cage (Canon EOS R5 Mark II + CF-R20EP Cooling Fan)

MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
---|---|---|
| ||
Häkki kiinnittyy kameraan yhdellä 1/4"-20 ruuvilla pohjassa ja kahdella M3-ruuvilla molemmilla sivuilla. Integroitu silikonityyny estää naarmuja ja suojaa kameraa.
Tämä häkki mahdollistaa esteettömän pääsyn kameran painikkeisiin, korttipaikkoihin ja akkulokeroon, joten käyttö on sujuvaa.
Häkissä on useita 1/4"-20- ja 3/8"-16-kierteisiä reikiä sekä ARRI-paikoitusreikiä, ja siihen voi liittää erilaisia lisävarusteita, kuten yläkahvat sujuviin kameran liikkeisiin, sivukahvat, monitorikiinnikkeet ja taikavarret.
Kolme kylmäkenkäkiinnikettä mahdollistavat mikrofonien ja LED-valojen kiinnittämisen.
Pohjalevy sisältää Arca-Swiss-pikavapautuslevyn, joka on yhteensopiva DJI RS 2, RSC 2, RS 3, RS 3 Pro, RS 4 ja RS 4 Pro -stabilaattoreiden kanssa, mikä mahdollistaa nopean siirtymisen käsivaralta vakaimelle tai kolmijalalle ja toisinpäin.
Etummainen 1/4"-20-paikoitusreikä on yhteensopiva yksisauvakiinnikkeen kanssa ja tukee lisävarusteiden, kuten seurantatarkennuksen, kiinnittämistä.
Häkissä on myös hihna-aukko rannehihnojen kiinnittämistä varten sekä QD-liitäntä olkahihnoja varten, parantaen kuljetettavuutta ja käyttömukavuutta.
Pohjassa oleva sisäänrakennettu kaksoiskärkiavain takaa vaivattoman kokoamisen ja purkamisen.
Yhteensopivuus: Canon EOS R5 Mark II, jossa on jäähdytyspuhallin CF-R20EP.
Takuu | 24 kk |
---|