SmallRig 4125 olkatuki Sony FX6 -kameralle tarjoaa täydellisen suojan ja ratkaisut kameran lisäksi V-mount-akulle ja lisävarusteiden kiinnittämiselle. Se tukee myös pystykuvausta!
Siinä on kaksikerroksinen pikalukituslevy ylhäällä, eteenpäin säädettävä 15 mm:n tankokiinnike, jolla voidaan tasapainottaa kameraa sekä kiinnittää 15 mm:n tankoja jaVCT-14-pikalukituspohjalevy alhaalla, joka toimii yhdessä SmallRig VCT-14 Quick Release Tripod Plate 2169:n kanssa vaihdettaessa olkatuki- ja jalustatilatilan välillä.
Laajennusvarsi on säädettävä vastaamaan erilaisia tarpeita ja helpompaa säilytystä varten. Kahvan ruuviliittimellä alkuperäinen SONY FX6 -kahva voidaan sijoittaa uudelleen olkahihnakuvausta varten. Lisäksi ruusupuusta valmistettu ergonominen vasemmanpuoleinen kahva näyttää tyylikkäältä ja tuntuu mukavalta.
LCD-näytön kiinnityslukon sovitin on kestävä ja turvallinen käyttää. Lisäksi linssituki suojaa linssiliitintä ja vakaannuttaa kuvausta entisestään.