Tuote | Määrä | Hinta |
---|
Sigma 70-200mm f/2.8 S DG DN OS -objektiivi, Sony FE

MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
---|---|---|
| ||
Sigma Spring Cashback -kampanja 1.4.-1.6.2025
Osta kyseinen Sigman Cashback -kampanjaan kuuluva objektiivi ja saat 200 euroa rahaa takaisin rekiteröityäsi tuotteen Sigman kampanjasivuilla.
Kaikki kampanjaan kuuluvat tuotteet sekä tarkemmat kampanjatiedot löydät TÄÄLTÄ>>
Sigma objektiivi + Hoya suodintarjous!
Osta kyseinen Sigman objektiivi ja saat Hoyan suotimista -50% alennuksen.
Alennus päivittyy automaattisesti, kun lisäät objektiivin ja suotimen ostoskoriin.
Sigma 70-200mm f/2.8 DG DN OS Sports -objektiivi on suuren aukon zoom-objektiivi täyden kennokoon peilittömille kameroille. Viimeisimmän optisen suunnittelun ansiosta objektiivi tarjoaa ilmaisullisia kuvanottomahdollisuuksia sekä erinomaista suorituskykyä ja ominaisuuksia, jotka vastaavat ammattilaisten odotuksia sekä valokuvaus- että videokuvaustilanteissa. Objektiivissa on nopea automaattitarkennus HLA-tekniikalla (High-response Linear Actuator), optinen kuvanvakain uusimmalla "OS2"-algoritmilla ja erinomainen säänkestävyys Sigma Sports -tuotesarjan ominaisuuksien mukaisesti.
Yhdistämällä korkeanopeuksinen automaattitarkennus, erittäin tehokas kuvanvakain (OS), poikkeuksellinen mekaaninen luotettavuus ja huippuluokan optinen suorituskyky, tämä huippusuorituskykyinen objektiivi on suunniteltu ammattilaisten vaativiin tarpeisiin ja soveltuu monipuolisesti erilaisiin kuvaustyyleihin ja -genreihin, mukaan lukien luonto-, eläin-, reportaasi-, toimintaurheilu-, hää- tai muotokuvaus.
Pöly- ja roiskeenkestävä rakenne, tehokas optinen kuvanvakain (OS) sekä sisäinen zoomimekanismi, joka ei vaikuta objektiivin pituuteen, ovat kaikki ominaisuuksia, jotka on suunniteltu vaativiin valokuvausolosuhteisiin. Se on myös ensimmäinen SIGMA DN -zoom-objektiivi, jossa on aukonsäätörengas.
Laadukkaan optisen suunnittelun ja monimateriaalirakenteen, jossa sisältää magnesiumia ja TSC:tä, ansiosta objektiivin runko on kevyt. Uusi kompakti jalustakenkä ja hiilikuiturakenteinen vastavalosuoja auttavat minimoimaan painoa. Verrattuna vanhempaan 70-200mm F2.8 DG OS HSM Sports -objektiiviin DSLR-kameroille (1 805 g SA-kiinnityksellä), uusi 70-200mm F2.8 DG DN OS, Sports on merkittävästi kevyempi (1 345 g L-Mount-kiinnityksellä).
Objektiivissa on kaksois-HLA-ohjattu kelluva tarkennus, joka mahdollistaa nopean ja tarkan automaattitarkennuksen. Tarkennuslinssiä ohjataan korkean työntövoiman HLA-tekniikalla (High-response Linear Actuator) ja kelluvaa tarkennusta käytetään saavuttamaan korkeanopeuksinen AF-ohjaus. Tämän objektiivin kelluva konfiguraatio, jossa kaksi tarkennusryhmää liikkuvat vastakkaisiin suuntiin, vähentää kunkin tarkennusryhmän liikettä noin puoleen yhden ryhmän tarkennusjärjestelmästä, saavuttaen äärimmäisen nopean ja herkän automaattitarkennuksen. Uusin OS2-vakautusohjelma mahdollistaa kuvanvakaimen suorituskyvyn 7,5 aukon asteikon laajalla ja 5,5 aukon asteikon telepäässä.
Objektiivissa on hyvin vähän focus breathingia sekä laajalla, että telepäässä, mikä tekee siitä tehokkaan linssin myös videokäyttöön. Pieni painopisteen muutos mahdollistaa vakaa kuvaamisen kaikissa tilanteissa, käsivaralta, jalustalla ja gimbalilla. Zoomatessa viisi ryhmää liikkuvat vaimentaakseen aberraatioiden vaihtelua, saavuttaen korkean optisen suorituskyvyn koko zoomausalueella.
Rekisteröimällä tuotteen Sigman sivuilla saat normaalin 2 vuoden takuun
lisäksi 3 vuoden lisätakuun eli saat objektiiville yhteensä 5 vuoden
takuun. Rekisteröinti>>
Objektiivityyppi | Telezoom |
---|---|
Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
Objektiivikiinnitys | Sony FE |
Katselukulma | 34.3° -12.3° |
Kuvanvakaaja | Kyllä |
Suurin aukko | f/2.8 |