Tuote | Määrä | Hinta |
---|
Sigma 24-70mm f/2.8 A DG DN II -objektiivi, L-mount
- Panasonic Lumix S5 II + Sigma 24-70mm f/2.8 A DG DN II -järjestelmäkamera3 299,00 € Normaali hinta 3 598,00 €

MERKKI JA MALLI | KUNTOLUOKITUS | |
---|---|---|
| ||
Sigma Spring Cashback -kampanja 1.4.-1.6.2025
Osta kyseinen Sigman Cashback -kampanjaan kuuluva objektiivi ja saat 150 euroa rahaa takaisin rekiteröityäsi tuotteen Sigman kampanjasivuilla.
Kaikki kampanjaan kuuluvat tuotteet sekä tarkemmat kampanjatiedot löydät TÄÄLTÄ>>
Sigma objektiivi + Hoya suodintarjous!
Osta kyseinen Sigman objektiivi ja saat Hoyan suotimista -50% alennuksen.
Alennus päivittyy automaattisesti, kun lisäät objektiivin ja suotimen ostoskoriin.
Sigma 24-70mm f/2.8 DG DN II Art -objektiivi tarjoaa parannettua suorituskykyä ja kompaktia rakennetta. Tämä uusin versio tuo mukanaan kehittyneen optisen suunnittelun, mikä parantaa terävyyttä, resoluutiota ja kannettavuutta. Kiihdytetty automaattitarkennus, napsautettava aukonrengas ja lyhyt 17cm:n minimifokusetäisyys tekevät tästä pienikokoisesta objektiivista erinomaisen valinnan monipuolisuutta ja korkeaa laatua arvostaville kuvaajille. Valovoimainen 2.8 -aukko ja pyöreä 11-lehtinen himmennin tuottavat kuviin upean bokehin. Aukonrengas sisältää sekä napsautus- että lukituskytkimet, parantaen käytettävyyttä.
Kuusi F Low Dispersion (FLD) -elementtiä, kaksi Special Low Dispersion (SLD) -elementtiä ja viisi asfääristä elementtiä vähentävät merkittävästi kromaattisia poikkeamia ja värivirheitä koko zoom-alueella, parantaen selkeyttä ja värintarkkuutta. Sagittal Coma Flare -kontrollin lisääminen tuottaa korkean resoluution kuvia koko kuvakentän laajuudelta. Asfääriset elementit edistävät objektiivin kompaktiutta ohuen ja erittäin polarisoidun rakenteensa ansiosta. Super monikerros- ja nanohuokoiset pinnoitteet minimoivat linssiheijastukset ja haamukuvat, mikä tuottaa kontrastirikkaita ja värineutraaleja kuvia myös vastavalossa.
Lineaarimoottorilla varustettu High-response Linear Actuator (HLA) parantaa automaattitarkennuksen nopeutta yli kolminkertaiseksi edeltäjään verrattuna. Laajakulma-asennossa minimifokusetäisyys paranee 17cm:iin, maksimi suurennos 1:2.7, sopien lähikuvaukseen tai ahtaisiin tiloihin.
Objektiivin kokonaispituus on lyhentynyt edellisestä mallista 12,2cm:iin ja paino on vähentynyt 725 gramaan, joka tekee kuvaamisesta ja objektiivin kuljettamisesta miellyttävää. Vankka sisärakenne sisältää metalliosia zoom-laajennuksessa, kun taas ulkopuoli on varustettu kumitiivisteillä suojaten linssiä pölyltä ja kosteudelta.
Kaksi integroitua AF-L-painiketta voidaan ohjelmoida säätämään erilaisia kuvausasetuksia, ja objektiivissa on myös oma AF/MF-kytkin ja zoom-lukituskytkin.
Rekisteröimällä tuotteen Sigman sivuilla saat normaalin 2 vuoden takuun lisäksi 3 vuoden lisätakuun eli saat objektiiville yhteensä 5 vuoden takuun. Rekisteröinti>>
Objektiivityyppi | Vakiozoom |
---|---|
Tarkennustapa | Automaattinen, Manuaalinen |
Objektiivikiinnitys | Leica L |
Katselukulma | 84.1° - 34.3° |
Kuvanvakaaja | Ei |
Suurin aukko | f/2.8 |