PolarPro Helix Chroma 2-5 Stop PMVND/PL / GoldMist -suodatin yhdistää muuttuvan ND:n, polarisaattorin ja lämpimän GoldMist-diffuusion, tarjoten elokuvantekijöille ja valokuvaajille monipuolisen työkalun valon, heijastusten ja tunnelman hallintaan. Tämä suodatin auttaa tasapainottamaan valotuksen, vähentämään häikäisyä ja lisäämään kohtauksiin pehmeää, kultaisen hehkun tunnelmaa.
Helixin magneettikiinnitysjärjestelmän ansiosta suodatin on nopea asentaa ja vaihtaa, mikä tekee siitä täydellisen valinnan dynaamisiin kuvausympäristöihin.
Ominaisuudet:
2–5 stopin muuttuva ND: Mahdollistaa säädettävän valon vähennyksen erilaisten valaistusolosuhteiden hallintaan.
Integroitu polarisaattori: Vähentää heijastuksia ja parantaa värikylläisyyttä sekä kontrastia.
GoldMist-diffuusio: Lisää lämpimän, elokuvamaisen sumun korostaen kohokohtia ja syventäen tunnelmaa.
Helix Magnetic System: Nopea ja turvallinen magneettikiinnitys helpottaa työskentelyä kuvauspaikoilla.
Huippuluokan optinen lasi: Varmistaa terävyyden ja väritarkkuuden säilymisen, myös GoldMist-efektin kanssa.
PolarPro Helix Chroma 2-5 Stop PMVND/PL / GoldMist -suodatin on suunniteltu niille, jotka haluavat yhdistää täydellisen valonhallinnan ja ainutlaatuisen elokuvamaisen estetiikan luodakseen visuaalisesti vaikuttavia, ammattimaisia lopputuloksia.
Huomio: Suodatin vaatii Helix Base Plates -levyt kiinnitystä varten.